Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kierunki studiów związane z PR-em | nauka on-line

Studia na kierunku Public Relations

Wiele osób chcących pracować w fachu agenta prasowego lub też piarowca poszukuje sposobów na uzyskanie odpowiedniego wykształcenia. Z inicjatywą dla nich wychodzi dużo ośrodków organizując kursy zarówno bezpłatne jak i te wymagające opłaty. Jednakże nie każdego zadowala jedynie kurs public relations, który w przeciwieństwie do studiów może nie zagwarantować pewnego zatrudnienia.

Studia w kierunku public relations występują dość często i to praktycznie w co drugim większym mieście. Niestety zdecydowana większość z nich to studia podyplomowe czyli wymagające posiadania udokumentowanego zakończenia edukacji w jakiejkolwiek placówce szkoły wyższej czyli studiów pierwszego stopnia. Public relations jest to kierunek w pewnym stopniu uzupełniający i wynikający z wcześniejszej edukacji. Trudno określić na jakim wydziale w danej uczelni wyższej umieszczony jest kierunek public relations ponieważ kształcenie w tej profesji jest problematyczne ze względu na to, że posiada ona wielki zakres kierunków od ekonomicznych po czysto reklamowe. Jeśli zatem chcemy studiować na danej uczelni to upewnijmy się, że wydział pod, którego jurysdykcją znajduje się nasz kierunek będzie nam w pełni odpowiadał.

Wybierając uczelnie watro również spojrzeć na aktualne, oficjalne rankingi jakie możemy odnaleźć w internecie ponieważ pracodawcy często patrzą nie tylko na ukończony kierunek i stopień ale również oceniają ukończoną przez nas szkoły. W praktyce wygląda to tak, że jeśli pracodawca ma do wyboru dwóch kandydatów na pracowników, z których jeden ukończył Uniwersytet Jagielloński a drugi nie znaną, małą uczelnie zdecydowanie zaufa on temu pierwszemu i dostanie on pracę. Pamiętajmy, że na samym początku liczy się tylko wrażenie a nie rzeczywiste umiejętności.

Studia podyplomowe w kierunku public relations występują we wszystkich trybach. Możemy kierunek zarówno zaoczny jak i dzienny, stacjonarny. Niestety koszty w zależności od poziomu prestiżu danej szkoły mogą się wahać od 2 tysięcy w górę. Wybierając uczelnie warto również zorientować się czy oferuje ona nie tylko teoretyczny tryb nauczania ale również umożliwia kształcenie praktyczne, które ma za zadanie naszykować nas do przyszłego zawodu. Jest ono niezmiernie ważne zwłaszcza w przypadku public relations, którego wymaga od nasz świadomych i przemyślanych decyzji marketingowych.