Nauka e-public relations

Jedną z najważniejszych gałęzi znanego powszechnie public relations jest e-public relations. Czym się różni i czym się zajmuje? E-PR to wszelkie działania reklamowe i typowe dla public relations ale skupione jedynie na największym obecnie źródle wiadomości czyli internecie. Umożliwiają one promocję w największym znanym człowiekowi środowisku lub też kreowanie multimedialnego wizerunku ukierunkowanego na szeroki odbiór.

E- public relations tak samo jak i zwykły PR posiada specyficzne narzędzia oraz instrumenty niezbędne do zadań PR. Różnią się one znacznie między sobą ale głównie posiadają ten sam, nadrzędny cel – promocję. Należą do nich takie rzeczy jak biura prasowe o charakterze online, które umożliwiają prowadzenie internetowych konferencji. Występują tutaj również działania typu mailing, który występuje w zwykłej e-mailowej postaci i rozsyłany jest na adresy mailowe użytkowników różnych portali połączone często z elementami marketingu wirusowego polegającego z kolei na tym, że sami klienci rozpowszechniają pomiędzy sobą reklamę i budują obraz firmy. Przykładem tego mogą być śmieszne filmiki czy zdjęcia, które rozchodzą się po sieci i promują dany produkt czy całe przedsiębiorstwo. Jednym z najważniejszych narzędzi są działania NPRS czyli tak zwane pozycjonowanie (SEO) danych stron czy artykułów na odpowiednio wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych ( np. google, yahoo).

Główne cele e-public relations są praktycznie identyczne jak klasycznego PR. Są one jednakże skierowane do dużo większej grupy odbiorców przez co działania powinny być podejmowane ze szczególną uwagą i dokładnością ponieważ będą one działały nie tylko w momencie powodzenia ale mogą również zniszczyć wizerunek firmy raz na zawsze i odebrać zaufanie jakie było w niej wcześniej pokładane. Dlatego istotna jest dokładna nauka teorii e-PR przed zastosowaniem go w praktyce. Można odnaleźć wiele rodzajów kursów, szkoleń czy też treningów uzupełniających, które umożliwią poznanie teorii e-public relations przed użyciem go w praktyce. Jeśli zatem chcemy by doświadczony piarowiec poszerzył zakres swoich działań na światową sieć internetową to kurs e-PR był by zdecydowanie wskazany ponieważ nie dość, że jest to świetna okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych to również do nabycia odpowiedniego doświadczenia w celu uzyskania odpowiednich wyników z przyszłej kampanii.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17218 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/nauka-e-public-relations/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') # in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435